יניב פרק 14 לצפייה ישירה, יניב פרק 14 להורדה, יניב פרק 14 שידור חי, יניב פרק 14 שידור ישיר, יניב עונה 1 פרק 14 לצפייה ישירה או להורדה, יניב עונה 1 פרק 14 שידור חי ישיר, יניב סדרה רשת 13 פרקים מלאים – הפרק המיב, המחליט לפתוח מסעדה בבית – והופך את. ליין, אורנה בנאי ותיקי דיין.

יניב (נהגה במלעיל) הוא משחק קלפים נפאלי הנפוץ במיוחד בקרב תרמילאים וחיילים ישראלים. המשחק נקרא “Dhumbal” בקויבק ובשם במקסיקו. חוקי המשחק דומים לבלאק ג’ק עם מספר הבדלים משמעותיים: ביניב המטרה הפוכה כדי להגיע לסכום הנמוך ביותר ואת המשחק משחקים מספר שחקנים לעומת שניים בלבד בבלאק ג’ק.

יניב פרק 14 לצפייה ישירה

סברה נפוצה היא שהמשחק הומצם ששיחקו והביאו אותו לישראל. מקור שמו של המשחק לא ידוע, אך מספר גרסאות טוענות שאלי בשם “יניב”, שטייל עם חברו “אסף” ויחד עמו המציא את המשחק. עם זאת, מטיילים ישראלים רבים טוענים כי הם נתקלו במשחק בארצות שונות ובשמות שונים.

Direct Watch

את המשחק משחקים עם 54 קלפים, חבילה מלאה כולל 2 ג’וקרים. המשחק מורכב ממספר סבבים, כאשר ניקוד המשתתפים נרשם בסיום כל סיבוב. המשחק דורים, אך לרוב מואט. כאשר ישנם מעל 4 שחקנים, נעשה שימוש בשתי חבילות קלפים. במשחק, לכל קלף מוקצה ערך מספרי, בהתאם לטבלה הבאה:

יניב 2023 פרק 14 לצפייה ישירה

אם שחקן הגיע לניקוד עגול של כפולה של 50 נקודות, לא כולל 50 עצמו (100 150 200) מנכים מניקודו 50 נקודות. מהלך זה יוצר הזדמנות טקטית אך מסוכנת ‘יניב’ של שחקן אחר, על מנת לנסות להגיע לכפולה עגולה של 50 נקודות. דבר נוסף שניתן לעשות הוא לנסות להכריז ‘יניבי הכרזת ‘אסף’ נגדית על מנת להגיע לניקוד עגול של כפולה של 50 נקודות, מהלך הנקרא בחוגים רבים ׳ויקטור׳.

Direct Watch

וריאציה נוספת היא ניכוי של 50% מהניקוד ולא 50 נקודות, לדוגמא כאחקנים רבים יתפתו לשנות את סגנון המשחק ויקראו שחקני רידוס (reduce), גרסא זאת ידועה כשיטת הניקוד האוסטרלית

השחקן שניצח בסיבוב (מכריז ה’יניב’ או ה’אסף’), אינו מקבל נקודות. שאר השחקנים מקבלים ניקוד כערך היד שהם החזיקו בזמן הכרזת ה’יניב’. אם הוכרז ‘אסף’ אז מכריז ה’יניב’ מקבל ניקוד עונשין על סך 30 נקודות נוסף לניקוד שבידו.

Share via
Copy link